Havajské masáže Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi LomiTo, že havajská masáž Lomi Lomi pochází z Havajských ostrovů netřeba snad ani zdůrazňovat. V její historii je již od nepaměti. Havajský lid si jí velmi vážil a v každé rodině vyšší vrstvy byl masér, kterého si rodina hýčkala a vydržovala. Je založena na plynulých dlouhých pohybech, díky kterým se energie do těla přelévá postupně v pravidelném rytmu. Jsou při ní využívány nejenom dlaně a prsty. Pro havajskou masáž Lomi Lomi je charakteristické používání loktů a předloktí. Během ní dochází k uvolňování svalů a ustoupení bolesti. Je velmi účinná, a proto je také označována za perlu mezi masážemi. Její síla tkví ve spirituální cestě nazývající se Huna.

 

Huna

Huna se dá volně přeložit jako „očím utajené, na první pohled neviditelné“. Jde o vědomé vytváření si našeho individuálního světa skrz interpretování si naší podstaty. O to, čemu věříme, co cítíme a jak reagujeme. Huna si získává čím dál tím více na popularitě, zvláště ve spojení s havajskou masáží Lomi Lomi. Tuto masáž dříve prováděl tzv. Kahuna, což se dá opět volně přeložit jako šaman, léčitel či kouzelník.

Huna má 7 principů

  1. IKE – svět je to, co si myslíme, že je
  2. KALA – není žádných omezení, vyjma těch jež si vytváříme sami
  3. MAKIA – energie proudí tam, na co se koncentrujeme a směřujeme svůj zájem
  4. MANAWA – nyní je okamžik moci a síly
  5. ALOHA – milovat znamená být šťastný
  6. MANA – všechna síla pochází z nitra
  7. PONO – účinnost je mírou pravdy

 

Proč havajskou masáž

Havajské masáže LiberecHavajská masáž je velmi vhodná cítíte-li se býti přepracovanými, jste-li ve vnitřní nerovnováze, či se nedokážete řádně soustředit. Dále při pocitech ztuhlosti kloubních spojení a svalů. Pomáhá od nervozity, podrážděnosti a celkovému stresu. Po havajské masáži se cítíte uvolnění a kompletně zrelaxováni. Váš organismus je zbaven odpadních látek a toxinů.